Şaraplarımız

BORDA

Bornova Misketi 2020

İzmir, Menderes Yeniköy’de bulunan, ortalama 30-40 yaş aralığındaki bağlarda yetişen Bornova Misketi Üzümleri’nden yapılmıştır. Açık sarı renkte bir görünüme sahiptir. Burunda; bergamot, misket limonu, nektarin, yabangülü ve hanımeli aromaları vermektedir. Damakta ise diri ve güçlü asiditesi ile narenciye ve çiçeksi notalarını çarpıcı şekilde sunmaktadır. Bitişi mineralsi ve dengeli bir şaraptır.

BORDA

Chardonnay 2020

Denizli Güney bölgesindeki anlaşmalı bağlarımızda yetişen Chardonnay üzümlerinden üretilmiştir. Aroma paletini zenginleştirmek amacıyla, üzüm kabukları 4 ile 12 saat aralığında üzümün kabukları ve bekletilen şıranın fermantasyonu ısı kontrollü çelik tanklarda başlatılmıştır. Sürecin devamında fermantasyon, meşe fıçılarda devam ettirilmiştir. Bu aşamaların sonrasında şarabın daha yağlı ve kompleks bir yapı sunabilmesi için tortusu üzerinde bekletilip (Elevage Surlie), 10 ay boyunca Fransız meşe fıçılarda olgunlaştırılmıştır. Açık limoni sarı renkte ve yeşil röfleli bir şaraptır. Burunda; limon, yeşil elma, armut vanilya, fındık, praline, kızarmış ekmek, tereyağı ve çiçeksi aromalarına sahiptir. Damakta ise meyvemsi, çiçeksi ve tatlı baharat notaları bırakmaktadır. Diri asiditesi, hafif creamy yapısıyla canlı ve mineral bitimli bir şaraptır.

ROSE

Rose 2020

Urla Yağcılar Köyü’nde kendi bağlarımızda yetişen Cabernet Sauvignon ve Syrah üzümlerinden üretilmiştir. “Saignée” metodu kullanılarak düşük sıcaklıkta fermente edilmiştir. Bekleme sürecinde çelik tanklarda olgunlaştırılarak üretilmiştir. Açık somon rengindedir. Burunda; kan portakalı, pembe greyfurt, turunç gibi narenciye, dağ kekiği ve şimşir otu gibi herbal aromalar bırakmaktadır. Damakta ise zengin narenciye ve herbal notalarına sahiptir. Zengin mineraliteyi destekleyici yüksek asiditesi ile dengeli bitime sahip bir şaraptır.

ZOZA

Cabernet Sauvignon & Syrah 2020

Zoza, Yağcılar Köyü’nde yer alan 20 yaşındaki kendi bağlarımızda yetişen Cabernet Sauvignon ve Syrah üzümlerimizden üretilmiştir. %60 Cabernet ve %40 Syrah oranına sahiptir. 10 ay boyunca Fransız meşe fıçılarında bekletilerek olgunlaştırılmış ve sunuma hazır hale getirilmiştir. Parlak yakut renkte ve fuşya röfleli bir şaraptır. Bu zarif şarap, Zoza ismini ise 1942 yılında Urla’da yakalanan son Anadolu Pars yavrusundan almaktadır. Burunda; napolyon kirazı, mürdüm eriği ,yaban mersini, böğürtlen, meyankökü, tarçın, karanfil, menekşe gibi zarif meyve ve çiçeksi aromalara sahiptir. Damakta ise zengin meyve profilini tamamlayıcı çiçeksi notalar bırakmaktadır. Yüksek asiditesi ve gövdesi ile bitişi zarif ve dengeli bir şaraptır.

CARACAL

Cabernet Sauvignon 2020

Caracal, Urla Yağcılar Köyü’nde yer alan 20 yaşındaki kendi bağlarımızda yetişen Cabernet Sauvignon üzümlerinden yapılmıştır. 11 ay Fransız meşe fıçılarında olgunlaştırılmış ve sunama hazır hale getirilmiştir. Koyu bordo renkli, mürdüm röflelere sahip güçlü ve gövdeli bir şaraptır. Caracal ismini ise bu bölgede yaşayan vahşi bir kedi cinsi olan Karakulak’dan almaktadır. Burunda; siyah orman meyveleri, baharat, tütün, bitter çikolata, sedir ağacı ve is notlarına sahiptir.